Sam zakup i przyjmowanie triphali to połowa sukcesu. Jednakże, aby w pełni wykorzystać moc drzemiącą w tej ziołowej mieszance należy przyjmować ją o odpowiednich porach.

Najlepiej stosować triphale zaraz po posiłku. To właśnie wtedy żołądek jest najbardziej aktywny, a triphala pomoże strawić spożyty posiłek i zapobiec wystąpieniu bóli brzucha oraz jelit. Wystarczy jedna tabletka, by trawienie przebiegało poprawnie po każdym posiłku.

Stosowanie triphali przed posiłkiem mija się z celem, gdyż proces trawienia uruchamia się dopiero kilka minut po jedzeniu i trwa nawet do 2 godzin.

W wypadku, gdy jemy przykładowo 5 razy dziennie, możemy stosować Triphala tylko w momencie spożywania większych posiłków, pomijając podwieczorek czy drugie śniadanie.

Jak długo stosować Triphala? Czy są jakieś skutki uboczne w przypadku przedawkowania?

Triphale stosuje się do czasu, gdy nasz układ trawienny zostanie w pełni uregulowany. Trwa to zazwyczaj 1 – 2 miesiące. Zazwyczaj pierwsze efekty działa preparatu widać już po kilku dniach jego stosowania, jednakże należy pamiętać, aby, nie przerywać kuracji, która powinna trwać 1 – 2 miesiące.

Ważna jest również obserwacja własnego organizmu, częstotliwość zaparć, wzdęć i różnego rodzaju bólu związanego z trawieniem (jelit, żołądka). Dzięki obserwacji własnego ciała, będziemy wiedzieć, kiedy ewentualnie kurację można uznać za zakończoną.

Może się także zdarzyć, że preparat stosowany przez ponad jeden miesiąc nie daje większych rezultatów – należy wtedy dodatkowo wprowadzić dietę lekkostrawną – spożywać bardziej delikatne pokarmy, zrezygnować z ciężkostrawnego, tłustego pożywienia (mięsa i potraw smażonych), na rzecz większej ilości warzyw i owoców. Wtedy stosowanie preparatu powinno pomóc.